AJF BRAŞOV – AJF BUZĂU 2-2, ÎN TURUL SEMIFINALEI DIN CUPA REGIUNILOR

de Stiri Buzau Media
Sursa foto: Buzaumedia

Partida dintre selecţionatele AJF Braşov şi AJF Buzău, disputată duminică după-amiază, în manşa tur a semifinalelor Cupei Regiunilor, pe Stadionul ,,Carpaţi” din Braşov, s-a încheiat la egalitate, scor 2-2 (1-1). Pentru buzoieni au marcat Gabriel Mihăescu (min. 30 – penalty) şi David Şolcănea (min. 68), după ce braşovenii au deschis scorul în minutul 24 şi au egalat apoi in extremis, în prelungiri. Manşa retur se va disputa duminică, la Buzău.

În cealaltă semifinală, miercuri, la Blejoi, se vor întâlni AJF Prahova şi AJF Harghita. Antrenorii Tănase Lăptoiu şi Nicolae Paris au folosit următorii jucători: Geantă Marius (Gloria Buzău), Stancu Ionuţ (Team Săgeata)-cpt, Vişteanu Georgian (Team Săgeata), Mihăescu Gabriel (Locomotiva Buzău), Anton Florin (Voinţa Lanurile), Ioniţă Dragoş (Gloria Buzău), Milea Cosmin (Voinţa Lanurile), Zaplaic Cristian (Gloria Buzău), Bălan Alin-Georgian (Gloria Buzău), Paşa Marius (Tricolorul Galbinaşi), Şolcănea David (Gloria Buzău).

Rezerve Oprea Alin (Locomotiva), Muşat Cristian (Gloria Buzău), Stanciu Adrian (Locomotiva), Crăciun Alexandru (Gloria Buzău). Cupa Regiunilor este o competiţie destinată selecţionatelor judeţene, la care au drept de participare fotbalişti amatori, care să nu fi evoluat la nivelul primelor două ligi.