Am trecut cu brio și de CSM Focșani!

Sursa foto:EstMediaPress

Liderul primei serii a campionatului Ligii a III-a, SCM Gloria Buzău s-a deplasat la Focșani astăzi, pentru a câștiga și cea de-a 13-a etapă, în fața gazdelor de la CSM. Chiar dacă vrâncenii erau ferm convinși că vor putea schimba liderul clasamentului, buzoienii s-au impus cu scorul de 3-2, în condițiile în care SCM Gloria a intrat la pauză cu un avantaj de 2 goluri. Buzoienii au câștigat până acum toate jocurile din campionat și prin victoria de astăzi ei continuă perioada de invincibilitate. Pentru SCM Gloria au marcat C. Petre, în minutul 12; Parlac (37 autog.) și D. Oprea în minutul 88. Golurile înscrise de gazde au veni în repriza secundă – minutele 65 prin Lupu și în prelungire prin Popa (90`+1). Întâlnirea dintre CSM Focșani 2007 și SCM Glorian Buzău a fost arbitrată de brigada formată din Bogdan Dumitrache, din București, asistat de Ionuț Crăciun Măndița, din Tunari, și Alexandru Palcău, din București. Au asigurat observarea Petre Radu, din București și Daniel Scînteie, din Bacău.