Amicale, pe plus: Victorie pentru SCM Gloria, remize pentru Metalul şi CSM Râmnicu Sărat

Sursa foto:SCM Buzău

Toate cele trei echipe buzoiene care vor activa în noul sezon în Liga a 3-a au susţinut ieri noi meciuri amicale. La Berca, în al doilea test al verii, după cel câştigat, la Moreni, cu Flacăra (2-0), SCM Gloria a întâlnit nou promovata brăileană CS Făurei, de care a dispus, în final, cu scorul de 3-1 (1-0). Buzoienii au deschis scorul în minutul 38, prin Cazan, după care, imediat după pauză, Bobe (minutul 58) şi Burlacu (minutul 63) au mărit avantajul echipei din Crâng. Pe final, oaspeţii au redus din diferenţă printr-un penalty transformat de fostul internaţional stelist Bănel Nicoliţă. La Galaţi, Metalul a reuşit să termine la egalitate, 1-1 cu SC Oţelul, formaţie ce şi-a anunţat intenţiile de promovare în sezonul viitor. Golul buzoienilor a fost marcat de Alin Iacob. Într-un alt meci, la Râmnicu Sărat, CSM-ul din localitate şi cel din Focşani au încheiat la egalitate, 0-0.