EGAL DE FINAL: METALUL BUZĂU – AXIOPOLIS CERNAVODĂ 1-1!

Sursa foto: Buzaumedia

Metalul şi Axiopolis Cernavodă şi-au împărţit câte un punct după meciul de sâmbătă, de pe terenul sintetic „Cornel Negoescu”, din ultima etapă a turului. Partida s-a încheiat la egalitate, 1-1 şi a stat sub semnul luptei directe dintre cele două echipe pentru un loc pe podium la finalul turului. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 67, prin Marius Fotescu, dar buzoienii au egalat în minutul 79, prin Costin Puşcă. Rezultatul menţine echipa din Cernavodă pe locul 3 (29 de puncte), în timp ce Metalul a coborât pe locul 5, aflându-se la egalitate de puncte, 28, cu Unirea Slobozia, ocupanta locului 4, care are de partea ei un golaveraj mai bun. Pe primele două poziţii au terminat Progresul Spartac Bucureşti (34 de puncte) şi Farul Constanţa (32 puncte). Liga a 3-a intră în vacanţă până în martie anul viitor, prima etapă din retur fiind programată pe 3 martie 2018.