Încă o victorie în palmares, pentru fotbaliștii Gloriei Buzău

Sursa foto: Facebook/Peluza Crâng - SCM Gloria Buzău
Sursa foto: Facebook/Peluza Crâng – SCM Gloria Buzău

Înainte de meciul cu CSM Pașcani, obiectivul clubului din Crâng era ,,9 puncte din următoarele 3 meciuri”. Iată că acum, fotbaliștii buzoieni sunt tot mai aproape să-l atingă și pe acesta, după cel de a promova în Liga a II-a. Mai exact, elevii lui George Timiș au bifat în fața propriilor suporteri, o nouă victorie  împotriva fotbaliștilor de la CSM Pașcani, în cadrul etapei a 21-a, a Ligii 3. După ce prima repriză s-a încheiat cu scorul de 1-1, pauza s-a dovedit un sfetnic bun pentru ,,roș-albaștri” care au înscris cel de-al doilea gol al partidei. După această victorie, SCM Gloria are 56 de puncte și conduce detașat în clasament, mai ales că Oțelul a remizat în deplasare cu FC Botoșani și se află la o distanță de 10 puncte față de buzoieni. Etapa a 22-a, a Ligii 3 îi va prinde pe ,,roș-albaștri” în deplasare, la Darabani, unde vor juca sâmbătă, 13 aprilie, de la ora 17:00, cu fotbaliștii de la ASMS ACS Sănătatea din localitate.