Înfrângere pentru echipa de handbal HC Buzău 2012

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Handbaliștii de la HC Buzău 2012 au fost învinși, duminică, cu scorul de 21-17(10-8) de către adversarii de la CSM Focșani. După o primă repriză  echilibrată dar dominată totuși de echipa aflată pe locul 5 în clasament, HC Buzău a început cu stângul și cea de-a doua repriză. Timp de câteva minute bune, buzoienii au primit goluri fără să înscrie măcar unul în poarta adversă. Astfel, handbaliștii de la CSM Focșani s-au desprins la un moment dat în timpul partidei la 8 goluri diferență. Spre sfârșitul meciului, buzoienii au încercat să revină reducând din handicap, însă nu suficient. Așa se face că la fluierul de final, tabela de marcaj a arătat 21-17.