Remize de final pentru Metalul şi CSM Râmnicu Sărat

Cele două echipe buzoiene şi-au încheiat, aseară, evoluţiile în ediţia de campionat 2017-2018 a Ligii a 3-a. Într-un meci disputat la Cernavodă, împotriva formaţiei locale, Axiopolis, Metalul a remizat, scor 0-0, şi, cu 50 de puncte acumulate, a încheiat sezonul pe locul 5, rezultatul meciului de astăzi, dintre Progresul Spartac şi FCSB 2 nemaiavând nicio relevanţă. Tot la egalitate, 2-2, s-a terminat şi partida dintre CSM Râmnicu Sărat şi ACSM Olteniţa. Râmnicenii au salvat un punct în penultimul minut, prin reuşita lui Ionuţ Roman, după ce oaspeţii au condus în două rânduri, iar Iulian Burghelea a stabilit scorul pauzei (1-1), în minutul 43. Cu 31 de puncte, CSM Râmnicu Sărat a terminat campionatul pe locul 9.