Remize în amicale pentru Metalul şi CSM Râmnicu Sărat

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Două dintre cele trei divizionare terţe buzoiene, Metalul şi CSM Râmnicu Sărat, SCM Gloria aflându-se, deocamdată, în cantonament, au avut programate la sfârşitul săptămânii meciuri de verificare. Primul din această pauză competiţională, cazul Metalului, care vineri, la Ploieşti, a întâlnit colega de eşalon Astra 2 Giurgiu, cu care a remizat, scor 1-1, la finalul celor 90 de minute. Unicul gol al buzoienilor a fost marcat, în debutul partidei, de atacantul Alin Iacob. Următorul joc amical al Metalului va avea loc sâmbătă, pe terenul sintetic din Crâng, împotriva gălăţenilor de la Sporting Lieşti. Tot o remiză a înregistrat şi CSM Râmnicu Sărat în amicalul disputat ieri dimineaţă, pe teren propriu, al doilea de la reluarea pregătirilor. După 2-1 cu Sporting Chiscani, râmnicenii au întâlnit o altă formaţie brăileană, nou promovata CS Făurei, cu care au terminat la egalitate, 0-0.