„Roş-albaştrii” au reuşit o nouă victorie în amicalul disputat cu Astra 2 Giurgiu

de Stiri Buzau Media
Sursa foto: SCM Gloria Buzau

Fotbaliștii Gloriei Buzău au disputat un nou meci de pregătire pe unul dintre terenurile din Centrul Olimpic de la Izvorani. Adversarul întâlnit a fost Astra 2 Giurgiu, echipă pe care „roş-albaştrii” au învins-o cu scorul de 4-1. Golurile buzoienilor au fost marcate de Chipirliu, Ceaușel, Mihalache și Costin Pușcă. Gloria a început partida cu Astra 2 cu Gurău – Androne, Ceauşel, Danci, Drăguţ, Sana, Enescu, C. Petre, Cazan, Chipirliu, Asăvoaiei. Au mai jucat Apostolachi, Chiriţescu – Velisar, Catană, Reis, C. Puşcă, Oprea, Roman, Mihalache, Cîmpeanu, Truţă, Botea, Danciu, Calu, Dincă, Rus, Manea. Astra 2 a marcat golul de onoare în primul minut al reprizei secunde, atunci când scorul a devenit 3-1. Pentru buzoieni urmează un alt test programat miercuri, cu Unirea Slobozia, formaţia ialomiţeană ocupând, la finalul turului, locul secund în seria a II-a a eşalonului trei, la patru puncte de lidera Rapid Bucureşti.