SCM Gloria Buzău s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României la futsal

În perioada 9-12 februarie s-au disputat optimile de finală ale Cupei României la futsal. SCM Gloria Buzău a jucat în deplasare, pe terenul formaţiei de ligă secundă – Inter Gheorgheni. Buzoienii s-au calificat în „sferturile” Cupei României după victoria obținută în fața echipei Inter Gheorghieni, scor 4-2. Gruparea din Crâng va întâlni în sferturile de finală pe CS United Galați, care s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României la futsal, după un joc foarte dificil pe terenul echipei KSE Tg. Secuiesc: 4-2 (1-2). Pe de altă parte, cealaltă reprezetantă a Buzăului, ACS Fortius 2014 a suferit o înfrângere usturătoare în fața echipei Futsal Club Dunărea Călărași, scor 1-12 (1-6). Partida dintre cele două echipe, din cadrul optimilor de finală ale Cupei Româţniei, ediţia 2018 – 2019, s-a disputat la Sala Sporturilor din Sărata Monteoru.