SCM Gloria, la 90 de minute de Liga a 3-a! Victorie cu 3-0 la Sarichioi, în turul barajului!

Campioana la fotbal a Buzăului, SCM Gloria, mai are de aşteptat şi cele 90 de minute ale returului barajului pentru a putea sărbători, oficial, accederea în Liga a 3-a. Soarta promovării a fost deja pecetluită după ce echipa buzoiană s-a impus, aseară, cu scorul de 3-0, în deplasare, în manşa tur a barajului susţinut în compania campioanei judeţului Tulcea, Pescăruşul Sarichioi. Cu cel puţin o clasă peste adversari, fotbaliştii buzoieni au făcut legea pe teren şi au încris prin Adrian Cîmpeanu (minutele 5 şi 27) şi Gabriel Bobe (minutul 69, din penalty). Returul, un simplu joc amical acum, va avea loc sâmbăta viitoare, de la ora 20.00, pe stadionul din Crâng.