Victorie urmată de un moment festiv, aseară, pe stadionul din Crâng

Fotbaliștii Gloriei Buzău au obținut o nouă victorie în fața propriilor suporteri, în meciul cu CSM Focșani. După prima repriză, roș-albaștrii au intrat la vestiare cu un avantaj de un gol (1-0). CSM Focșani a egalat în minutul 72 după un penalty, iar 10 minute mai târziu, fotbaliștii buzoieni mai adaugă o victorie în palmares, după golul lui Dănuț Oprea. Gloria Buzău a reușit performanța de a fi singura echipă din toate seriile Ligii a 3-a, care este neînvinsă. După finalul meciului, suporterii prezenți pe stadionul din Crâng au avut parte de un adevărat spectacol festiv, unde Gloria Buzău a sărbătorit promovarea matematică în Liga a doua. Buzoienii mai au de jucat încă două etape. Echipa din Crâng va juca în deplasare etapa următoare, sâmbătă, 18 mai, de la ora 18:00, cu ACS Foresta Suceava.