Handbal Municipal a bătut la 11 goluri la Bacău: 35-24!

Handbal Municipal a bătut la 11 goluri la Bacău: 35-24!Nimeni nu reuşeşte să opună rezistenţă lui Handbal Municipal în campionat! N-a fost în stare Ştiinţa Bucureşti, sîmbăta trecută, la Sala Sporturilor, cu atît mai puţin putea face ceva Ştiinţa Bacău în partida de joi după-amiază, disputată la Bacău, în devans din etapa a 9-a. Cu un joc solid, care a scîrţîit doar puţin la început, echipa buzoiană avea să se dezlănţuie începînd cu a doua jumătate a primei reprize, cînd gazdele n-au mai avut resurse să se opună iureşului ofensiv al elevelor lui Romeo Ilie. După 14-9 la pauză, partea secundă a fost mai mult un joc de-a şoarecele cu pisica, pe teren existînd doar o singură echipă, cea buzoiană, care la final s-a impus la o diferenţă care nu lasă loc nici unui dubiu: 35-24! Handbal Municipal va disputa următorul joc sîmbătă, pe 14 noiembrie, la Sala Sporturilor, cu Danubius Galaţi, cel de-al doilea derby al campionatului.

Sursa foto: hmbuzau.ro