fbpx

Primăria comunei Pârscov: Și luna aceasta se vor derula ZILNIC diverse activități la nivelul comunei noastre, realizate de către beneficiarii ajutorului social de pe raza comunei, sub îndrumarea viceprimarului Gheorghe Neagu

Și luna aceasta se vor derula ZILNIC diverse activități la nivelul comunei noastre, realizate de către beneficiarii ajutorului social de pe raza comunei, sub îndrumarea viceprimarului Gheorghe Neagu.

Încă de la începutul anului s-a reușit realizarea unui grafic zilnic/lunar cu lucrările planificate, precum și cu persoanele convocate (funcție de numărul orelor de activitate ce se impun a fi realizate lunar), echipele zilnice incluzând un număr de 12-13 persoane.

Persoanele care realizează aceste activități (toaletări arbori, curățat rigole, strâns/ridicat gunoiul, etc) sunt echipate conform normelor în vigoare.

Intră in comunitatea BuzăuMedia! Află în timp real când publicăm un articol nou pe site, direct de pe Facebook și YouTube.

Urmărește-ne pe Facebook

Urmărește-ne pe YouTube

S-AR PUTEA SĂ TE INTERESEZE:

BuzăuMedia utilizează fişiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența ta pe site-ul nostru. Apăsând "DA, ACCEPT" accepţi utilizarea modulelor cookie. Prin continuarea navigării pe site-ul nostru confirmi acceptarea utilizării fişierelor de tip cookie. DA, ACCEPT Mai mult