Victorie clară: CSM Râmnicu Sărat – Înainte Modelu 4-1

„Municipalul” râmnicean a redevenit, pe acest final de campionat, o redută greu de cucerit de către adversari. Aseară, într-un meci contând pentru etapa a 24-a a Ligii a 3-a, CSM a obţinut o nouă victorie în faţa propriilor suporteri, impunându-se fără probleme în faţa călărăşenilor de la Înainte Modelu. Fotbaliştii râmniceni şi-au asigurat cele 3 puncte încă de la pauză, când „dubla” lui Bogdan Bălan din minutele 17 şi 43 şi reuşita lui Iulian Burghelea, din minutul 31 au stabilit un avantaj confortabil, 3-0, după primele 45 de minute. Oaspeţii au dat senzaţia că pot reveni în joc după golul golul lui Daniel Gheorghe, din minutul 51, însă Creţu a risipit cu două minute înainte de final orice dubiu în privinţa învingătoarei. S-a terminat 4-1, al doilea succes la rând pe teren propriu, după acel 3-2 cu Delta Tulcea. CSM Rm. Sărat are acum 30 de puncte, cu care se menţine pe locul 9 şi va evolua etapa viitoare, penultima din campionat, vineri, în deplasare cu FCSB 2.