Thriller în finala Cupei: Lanuri cîştigă la penalty-uri!

lanuriMeci de un dramatism rar întîlnit în finala judeţeană a Cupei României, găzduit marţi seară, în nocturnă, de Stadionul “Gloria”. O specialistă a competiţiei, Voinţa Lanuri şi noua campioană, Petrolul Berca, au pus în scenă o partidă urmărită cu sufletul la gură de spectatori. Pe rînd, victoria părea că va surîde fiecărei echipe. Berca a deschis scorul în prima repriză, dar Voinţa a egalat în partea secundă, 1-1 la capătul timpului regulamentar. În prelungiri, cei de la Lanuri au trecut în avantaj, campionii salvîndu-se cu un gol marcat cu puţin timp înaintea expirării celor 30 de minute suplimentare. La loviturile de departajare, Voinţa Lanuri a avut nervii mai tari şi s-a impus cu 9-8, iar cel de-al doilea trofeu din fotbalul judeţean ajunge în acest an la Lanuri!