9 medalii pentru pugilistele de la CSM Buzău, la Cupa României

Noi rezultate de excepție pentru pugilistele de la CSM Buzău, la Cupa României la box feminin, competiție încheiată, în weekend, la Ploiești.
Cele nouă sportive ale CSM s-au întors la Buzău cu șapte medalii, două dintre ele din cel mai strălucitor metal. Mihaela Manea și Georgiana Mogoș au câștigat aurul la categoria 50 kg, respectiv 81 kg senioare, în timp ce Irina și Ana Maria Nancu au obținut argintul la 70 kg și 57 kg senioare.
Buzoiencele au punctat și la junioare, prin Alexandra Nancu și Alexandra Dudău, ambele clasându-se pe cea de-a doua treaptă a podiumului, în timp ce Cristina Bolocan a obținut medalia de bronz, la 48 de kilograme.
Întregul lotul de sportive de la CSM Buzău este pregătit de Constantin Voicilaș, Steluța Duță și Florin Manole, antrenor secund.