Început de an în forță pentru buzoianul Ovidiu Ionescu!

de Stiri Buzau Media
Sursa foto:laola1.tv

Tenisman-ul a cucerit două medalii de argint la turneul de tenis de masă WTT Fee­der Dusseldorf II, etapă din circuitul mondial, la simplu și dublu masculin.

Ovidiu a ajuns în finale în ambele concursuri. La simplu, a cedat în fața germanului Patrick Franziska, cu 0-4 (-5, -6, -9, -8), iar la dublu, perechea formată din Ovidiu și spaniolul Alvaro Robles a fost întrecută în ultimul act de francezii Felix Lebrun/Ale­xis Lebrun cu 1-3. În total, la turneul german, buzoianul a câștigat șapte meciuri.

În această competiție, delegația României a fost compusă din Alin Spelbuș, Ovidiu Ionescu, Hunor Szocs, Cristian Pletea, Rareș Șipoș și Iulian Chiriță, la simplu, Alin Spelbuș/Hunor Szocs, Ionescu plus Robles la dublu masculin.