Deplasare nefastă, pentru handbalistele Gloriei Buzău

Sursa foto: CSM București Handbal

Deplasarea la București, unde handbalistele Gloriei Buzău au întâlnit echipa CSM, s-a dovedit a fi una nefastă pentru elevele antrenate de Ovidiu Mihăilă. ,,Tigroaicele” au început meciul în forță, bucureștencele marcând goluri ușoare pe contraatac. La pauză, handbalistele Gloriei Buzău au intrat cu un handicap de 9 goluri (17-8). Deși în repriza secundă, buzoiencele păreau să recupereze vertiginos din diferență, spre final, apărarea CSM-ului, dar și portarul Jelena Grubisici au fost imposibil de trecut. Prin urmare, scorul final s-a încheiat în favoarea gazdelor 28-21. Echipa Gloriei Buzău: Blazek, Mîrcă Olariu, Iordache – Popa 5, Simion 4, Gavrilă 3, Ilie 3, Stoleru 2, Subțirică-Iovănescu 1, Rotaru 1, Apetrei 1, Petruș 1, Khouildi, Petrovic, Condurache.