DIN NOU ZÂMBITORI: DELTA TULCEA – CSM RM. SĂRAT 1-2!

CSM Râmnicu Sărat a întrerupt seria neagră de trei înfrângeri la rând fără gol marcat, reuşind vineri după-amiază, la Tulcea, o spectaculoasă victorie, scor 2-1 (0-1), în faţa gazdelor de la Delta Dobrogea. Partida a început cum nu se putea mai rău pentru râmniceni, Delta deschizând scorul încă din primul minut, prin Silviu Moise. Dănuţ Oprea a egalat în minutul 89, pentru ca în al patrulea minut al prelungirilor Andrei Croitoru să înscrie pentru toate cele 3 puncte! În alte două partide ale etapei a 9-a din Seria a II-a a Ligii a 3-a, care s-au disputat vineri după-amiază, FCSB 2 – Agricola Borcea 8-0 şi Sportul Chiscani – Unirea Slobozia 0-8. Etapa viitoare, vineri, la Râmnicu Sărat, este programat şi mult aşteptatul derby buzoian al seriei, CSM – Metalul!