fbpx

EURO U21: România învinge Anglia cu 4-2, într-un meci senzațional

Sursa foto: ampress.ro

Un nou meci excepțional al selecționatei de tineret a României, după victoria în fața Croației. Reprezentativa României a învins, vineri, selecționata Angliei, cu scorul de 4-2, în cel de-al doilea meci al grupei C de la Euro U21. Tricolorii ocupă acum primul  loc în grupă și au mari șanse de a juca semifinala. Toate golurile, inclusiv ale adversarilor echipei noastre de tineret au fost marcate în ultimul sfert de oră al meciului. Au marcat Puşcaş,  în minutul ’76 , din penalti, Ianis Hagi în minutul  ’85 și  Coman în minutele ’89 și ’90+3, pentru România, iar Anglia a marcat prin Gray  în minutul ’79 și prin Abraham în minutul ’87.

Intră in comunitatea BuzăuMedia! Află în timp real când publicăm un articol nou pe site, direct de pe Facebook și YouTube.