fbpx

Gloria Buzău, egal la Reșița

Gloria Buzău și-a respectat blazonul în etapa cu numărul 6 din liga secundă de fotbal, penultima a turneului play-out, Seria B, plecând neînvinsă din deplasarea de la Reșița. Deși salvată matematic de la retrogradare, încă de etapa trecută, formația din Crâng a terminat la egalitate, scor 1-1( 0-0), partida cu CSM Reșița, disputată vineri, 30 aprilie.

După o primă repriză albă, reșițenii au deschis scorul în minutul 64 prin Buș, care a transformat un penalty foarte ușor acordat de arbitru. Gloria a egalat zece minute mai târziu, când Perju a pus latul în careul mic după un corner. Buzoienii puteau chiar să marcheze golul doi, dar lobul puștiului Socol a fost scos dinaintea liniei porții de un fundaș.

În urma acestui rezultat, Gloria Buzău va termina play-out-ul pe locul 3, chiar dacă mai are un meci de jucat. În ultima etapă din play-out, Gloria va juca, sâmbăta viitoare, pe teren propriu cu Concordia Chiajna.

Intră in comunitatea BuzăuMedia! Află în timp real când publicăm un articol nou pe site, direct de pe Facebook și YouTube.