Gloria Buzău, neînvinsă după 20 de etape

Sursa foto:SCM Gloria Buzău

Fotbaliștii buzoieni au jucat în cadrul etapei a 20-a, a Ligii 3, în deplasare, pe Stadionul Uricani, cu adversarii de la Știința Miroslava. La fel ca şi în tur moldovenii au deschis repede scorul (Dodan – min. 7), însă „roş-albaştrii” şi-au revenit și au  marcat de trei ori până la pauză prin Truţă – min. 21, Calu – min. 32 şi Chipirliu – min. 44. Şi în repriza secundă Gloria a dominat şi înscris în două rânduri plasa porţii adverse (Mihalache – min. 60 şi 65). Scorul final a arătat 1-5(1-3). Astfel, Gloria Buzău este neînvinsă după 20 de etape, acumulând 53 de puncte, în timp ce Oțelul Galați, care a câștigat acasă, scor 1-0 (1-0), cu formația Bucovina Rădăuți, a acumulat 45 de puncte. În etapa 21 a Ligii 3, seria 1, ,,roș-albaștrii” îi vor întâlni în fața propriilor suporteri pe fotbaliștii de la CSM Paşcani. Partida se va disputa sâmbătă, 6 aprilie, cu începere de la ora 17:00.