Încă 3 puncte, obținute de elevii lui Ilie Stan! Ripensia Timișoara – SCM Gloria Buzău 1-2

de Stiri Buzau Media

Fotbaliștii Gloriei Buzău înregistrează a doua victorie în acest sezon competițional. În deplasarea de la Timișoara, elevii lui Ilie Stan au obținut încă 3 puncte, plasând formația buzoiană pe locul doi în clasament. De altfel, până la acest moment, pe primele două poziții se situează Turris Oltul Turnu Măgurele şi SCM Gloria Buzău, ambele cu punctaj maxim. După mutările făcute în această vară, echipa buzoiană se dovedește a fi una dintre echipele puternice din acest campionat.  Revenind la partida de astăzi, gazdele au fost cele care au deschis scorul, în minutul 11, însă buzoienii l-au întors imediat şi până la pauză au intrat în avantaj. Cele două goluri marcate de Valentin Alexandru, în minutele 13 și 39, aveau să şi stabilească scorul final.

Știri despre: , , ,