Meci spectaculos la Sala Sporturilor ,,Romeo Iamandi”! Handbalistele Gloriei au învins cu greu echipa clujeană

Sursa foto: Arhivă

După calificarea în „optimile” cupei, handbalistele Gloriei au reînnodat șirul victoriilor și în campionat. Etapa a 17-a din Liga Florilor s-a încheiat cu o victorie pentru handbalistele noastre, care au terminat partida disputată în fața propriilor suporteri, cu scorul de 27-25 (15-14). Meciul a fost unul extrem de echilibrat. După un debut cu emoții pentru handbalistele buzoiene, care în prima repriză au fost conduse de 3 ori de către adversarele de la CSU Cluj, fetele noastre intră la pauză cu un gol avantaj. A doua repriză a început tot sub semnul echilibrului și s-a menținut astfel până la fluierul final. Emoțiile au cuprins sala când CSU Cluj a marcat de trei ori consecutiv și în minutul 52 a preluat conducerea (22-23). Handbalistele Gloriei revin în forță, susținute de publicul numeros, și pun capăt dificilei partide cu o victorie. Următorul meci va fi susținut de către echipa noastră în deplasare, unde va întâlni formația CSM Slatina.