Primul meci, prima victorie! Selecţionata AJF Buzău, debut cu dreptul la turneul intermediar Region’s Cup din Slovenia

Start perfect pentru selecţionata AJF Buzău la turneul intermediar UEFA Region’s Cup care se desfăşoară în aceste zile la Davograd, în Slovenia. Ieri după-amiază, în primul meci din grupă, campioana României a învins, la limită, 2-1, reprezentanta Scoţiei, Central Scotland. O victorie obţinută cu mari emoţii, scoţienii conducând la pauză cu 1-0. Buzoienii au revenit însă puternic în repriza a doua, reuşind să egaleze, în minutul 62, prin Ionuţ Istrate şi apoi să dea lovitura de graţie scoţienilor prin Mihai Babageanu, în minutul 83. Vineri, de la ora 14.30, în al doilea meci din grupă, selecţionata AJF Buzău o va întâlni pe cea a Georgiei, Chabonama.