Remiză în duelul cu Dunărea Brăila

Meci dramatic la Brăila, acolo unde gazdele veneau cu moralul ridicat după surprinzătoarea victorie de la Bistrița. Buzăul a avut două goluri avans la pauză, însă Dunărea a revenit, iar în minutul 42 conducea cu 20-18, după care a fost rândul oaspetelor să răstoarne rezultatul, Buzăul având 24-23 în minutul 51. Cele două echipe au mers cap la cap pe final, brăileanca Cristina Gheorghe a înscris pentru 26-25 în minutul 56, Khavronina a ratat un 7 metri în minutul 58, dar tot ea a înscris golul egalizator în minutul 59. Așadar scor egal Dunărea Brăila – SCM Gloria Buzău 26-26 (12-14). Pentru Gloria Buzău au înscris Iordache, Mîrcă-Olariu – Khavronina 10, Nan 3, Ilyina 3, Leahu 3, Gedroit 3, A. Predoi 2, D. Predoi 2, Simion, Subțirică, Stoleru, Mărginean, Ilie.