Remize în amicale pentru Metalul şi CSM Râmnicu Sărat

Două dintre cele trei divizionare terţe buzoiene, Metalul şi CSM Râmnicu Sărat, SCM Gloria aflându-se, deocamdată, în cantonament, au avut programate la sfârşitul săptămânii meciuri de verificare. Primul din această pauză competiţională, cazul Metalului, care vineri, la Ploieşti, a întâlnit colega de eşalon Astra 2 Giurgiu, cu care a remizat, scor 1-1, la finalul celor 90 de minute. Unicul gol al buzoienilor a fost marcat, în debutul partidei, de atacantul Alin Iacob. Următorul joc amical al Metalului va avea loc sâmbătă, pe terenul sintetic din Crâng, împotriva gălăţenilor de la Sporting Lieşti. Tot o remiză a înregistrat şi CSM Râmnicu Sărat în amicalul disputat ieri dimineaţă, pe teren propriu, al doilea de la reluarea pregătirilor. După 2-1 cu Sporting Chiscani, râmnicenii au întâlnit o altă formaţie brăileană, nou promovata CS Făurei, cu care au terminat la egalitate, 0-0.