SCM Gloria Buzău a câştigat pe teren propriu duelul cu Sănătatea Darabani

Sursa foto:scm-gloriabuzau.ro

Fotbaliștii buzoieni au mai obținut încă 3 puncte, după victoria obținută în weekend pe teren propriu cu Sănătatea Darabani, scor 2-0, la pauză 1-0, într-o partidă ce a contat pentru etapa a VII-a, a Ligii a 3-a. A fost un duel dominat autoritar de elevii lui George Timiş, însă, şi de această dată ocaziile au făcut ca diferenţa de pe tabelă să fie una sub aşteptările suporterilor buzoieni veniţi în număr destul de mare în tribunele stadionului din Crâng.

Obținerea celor trei puncte este extrem de importantă pentru gruparea din Crâng, în condiţiile în care luptă pentru promovare este deschisă. Cele două goluri ale ,,roș-albaștrilor” au fost marcate de Andrei Truţă în minutul 15 și Răzvan Tănase în minutul 63. După această partidă, SCM Gloria Buzău ocupă locul secund în clasament, la două puncte distanță de lidera Oţelul. În următoarea etapă, fotbaliștii buzoieni vor juca în deplasare la Piatra Neamţ, unde va înfrunta echipa locală, Ceahlăul.