În sfârşit, victorie: CSM Râmnicu Sărat – Delta Tulcea 3-2!

Cu mari emoţii, dar a fost, până la urmă, o victorie. După 3 etape la rând în care a întâlnit echipele de pe podium, alegându-se doar cu un singur punct, CSM Râmnicu Sărat a trăit din nou satisfacţia unui succes. Ieri după-amiază, în etapa a 22-a a Ligii a 3-a, râmnicenii au primit vizita penultimei clasate, Delta Tulcea, în faţa căreia porneau ca favoriţi. Statut confirmat în prima repriză, când Bogdan Bălan (min. 15) şi Ionuţ Roman (min. 30) punctaseră pentru un avantaj liniştitor la pauză. Mai mult, chiar după reluarea jocului (min. 51), Iulian Burghelea a ridicat scorul la 3-0, meciul părea decis. Imediat însă tulcenii au redus din diferenţă, prin Muscă (min. 52), iar cu 6 minute înainte de final Gheţu a mai înscris o dată pentru oaspeţi. Din fericire, râmnicenii au gestionat foarte bine finalul de meci, iar ultimul fluier al arbitrului le-au adus cele 3 puncte aşteptate. Etapa viitoare, sâmbătă, 5 mai, când în Liga a 3-a se va juca de la ora 18.00, CSM Râmnicu Sărat vine la Buzău, pentru derby-ul judeţean cu Metalul.