Victorie la Lieşti! 2-0 pentru Gloria Buzău

Sursa foto:scm-gloriabuzau.ro

Elevii lui George Timiş au obținut o victorie importantă, în etapa a 18-a, din Liga 3. Ei s-au impus în deplasare, la Lieşti cu scorul de 2 la 0 şi au reușit să-și păstreze astfel avantajul de cinci puncte faţă de Oţelul Galaţi. Fotbaliștii buzoieni au condus disputa încă de la început, fapt ce reiese din numărul de ocazii înregistrate la poarta adversă. Gazdele au replicat pe finalul primei reprize însă Ionuţ Gurău a dominat propria-i suprafaţă de pedeapsă la centrările repetate ale acestora. Repriza secundă a decis soarta partidei, prin golurile înscrise de ,,roș-albaștrii” Moussa Konate – în minutul 68 și Cristian Danci – în minutul 89. Astfel, buzoienii s-au impus în fața unui adversar mai mult decât incomod, mai ales că în această sâmbătă, 23 martie, de la ora 15:00, echipa noastră va întâlni, în fața propriilor suporteri, formația Oţelul Galaţi, un adversar extrem de dificil.