Victorie obținută de fotbaliștii Gloriei Buzău, acasă, pe stadionul din Crâng

Sursa foto: SCM Gloria Buzău

Mobilizarea fotbaliștilor de către antrenorul Ilie Stan s-a dovedit a fi una eficientă, dacă ne ghidăm după scorul final al partidei de astăzi, cu Daco-Getica Bucureşti. Buzoienii au obțin victoria (2-0), aceasta fiind de fapt singura variantă luată în calcul de tehnicianul echipei din Crâng. Fotbaliștii Gloriei Buzău au deschis scorul în minutul 22, după ce Nedelea a pătruns în careu și a fost oprit prin fault. Valentin Alexandru a transformat pe centru şi a înscris astfel, primul gol pentru Gloria Buzău. Cu câteva minute înainte de finalul primei reprize, Valentin Alexandru a înscris din nou, însă golul a fost anulat pentru offside. Partea secundă a întâlnirii a adus un nou gol pentru elevii lui Ilie Stan, în minutul 50, prin Valentin Alexandru. Primul 11 cu care Gloria Buzău a intrat pe teren a fost format din R. Stoian – Catană, M. Ioniţă, Ghinga, Nedelea, Luptak, Balgiu, Tucaliuc, Val. Alexandru (cpt.), Huiban, Pîrcălabu.