Victorii legate: Metalul Buzău – Sportul Chiscani 2-0

Metalul a legat, din nou, două victorii la rând, pentru prima dată însă în acest retur. După succesul reuşit sâmbătă, la Slobozia, fotbaliştii buzoieni au învins-o cu acelaşi scor, 2-0, şi pe Sportul Chiscani, într-o partidă disputată aseară, pe terenul sintetic, în etapa a 17-a a Ligii a 3-a. Ambele reuşite ale campioanei au venit imediat după pauză, în minutele 47 şi 52 şi au fost opera aceluiaşi jucător, Alin Iacob. Graţie acestei victorii echipa buzoiană se menţine pe locul 4, cu 37 de puncte şi va juca din nou pe teren propriu şi în următoarea etapă, vineri, de la ora 17.00, cu FC Voluntari 2.

Râmnicenii de la CSM, al doilea succes la rând

Şi CSM Râmnicu Sărat este la cea de-a doua victorie consecutivă în retur. Gheaţa a fost spartă sâmbătă, la Traian, pe terenul ultimei clasate, iar aseară, în faţa propriilor suporteri, râmnicenii au trecut, tot cu 1-0, de Agricola Borcea, reuşita gazdelor aparţinându-i lui Ionuţ Burghelea, în minutul 24. Misiune imposibil pentru CSM vineri, ora 17.00, când la Râmnicu Sărat vine lidera clasamentului, Farul Constanţa.