Victorii pe linie la secția de volei a Gloriei Buzău! Echipa de volei masculin este noua lideră a seriei A2 Est

Sursa foto: Gloria Buzău Volei

Echipa feminină de volei a SCM Gloria Buzău a învins sâmbătă, în etapa a 11-a a Campionatului Național al Diviziei A2, CSM Focșani consolidându-și poziția secundă în clasament. Partida a avut loc la Sala Sporturilor ,,Romeo Iamandi”, în prezența a peste 300 de suporteri buzoieni. Fetele noastre s-au impus cu 3-0 după ce în tur, în Sala Polivalentă din Focșani câștigaseră cu 3-1. La rândul lor, voleibalistele Focșaniului au avut o prestație destul de  bună în primul set pe care l-au pierdut la mare luptă cu 26-28. Victorie au înregistrat și voleibaliștii buzoieni, care sâmbătă, tot la Sala Sporturilor ,,Romeo Iamandi” au întâlnit pe Știința București. Întărită cu câțiva jucători valoroși în acesată pauză competițională, Gloria Buzău a învins cu scorul de 3-1 pe Știința București, formație care terminase turul neînvinsă. După un meci dificil, echipa de volei masculin a devenit astfel noul lider al seriei A2 Est.

Știri despre: , , , ,