Două medalii de aur pentru România la Europa Top 10 la tenis de masă de la Buzău! Vezi aici cine sunt campionii!

Două medalii de aur pentru România la Europa Top 10 la tenis de masă de la Buzău! Vezi aici cine sînt campionii!

Două medalii de aur pentru România la Europa Top 10 la tenis de masă de la Buzău! Vezi aici cine sînt campionii!La sfîrșitul săptămînii trecute, în Sala Sporturilor din Buzău, a avut loc unul dintre cele mai prestigioase concursuri de tenis de masă continentale, Europa Top 10, la care au participat cei mai buni juniori și cadeți, atît la feminin, cît şi la masculin. În competiția cadeților, constănțeanul Cristian Pletea a reușit o performanță de senzație, păstrînd trofeul cîștigat anul trecut. Sportivul legitimat la LPS „Nicolae Rotaru” Constanţa a obținut opt victorii și a pierdut ultimul meci disputat. Celălalt reprezentant al României în întrecerea cadeților, Rareș Sipoș, care evoluează în Superliga Națională pentru CS Top Spin 08 Constanța, a încheiat pe locul 8, cu 3 victorii și 6 înfrîngeri. La cadete, prima poziție a fost ocupată de Andreea Dragoman, de la Romgaz Mediaş, cu nouă succese din tot atîtea dispute, la juniori, Alexandru Manole s-a clasat pe locul 8, cu 2 victorii și 6 eșecuri, iar la junioare, Adina Diaconu a terminat pe 5, cu 5 succese și 4 înfrîngeri.