„Dublă” Pălimaru cu Ceahlăul! Gloria obţine prima victorie din campionat!

„Dublă” Pălimaru cu Ceahlăul! Gloria obţine prima victorie din campionat!Gloria a spart gheaţa aseară şi a obţinut prima victorie în actualul campionat! Într-o partidă restantă din etapa a 2-a, echipa buzoiană a învins-o în Crîng pe Ceahlăul Piatra Neamţ cu scorul de 2-0 (2-0). Revenirea Gloriei a coincis cu revenirea în formă a golgeterului Clement Pălimaru, care a reuşit să marcheze ambele goluri ale gazdelor, în minutele 7 şi 23. Antrenorul Viorel Ion a folosit aseară următoarea echipă: Sîrbu – Chivu (83 Bălan), Dăniţă, Ghinea, Ghiţă – Cl. Dumitrescu, Dedu (63 Bobe) – N. Popescu, Danciu, Burlacu (86 Răduca) – Pălimaru. Graţie victoriei în faţa Ceahlăului, Gloria a părăsit ultima poziţie din clasament şi a urcat pe locul 9. Fotbaliştii buzoieni vor avea acum pauză în următoarea etapă, sîmbătă, cînd ar fi trebuit să întîlnească pe FCM Dorohoi, formaţie retrasă din campionat înaintea startului şi vor evolua din nou miercurea viitoare, tot în Crîng, în etapă intermediară, împotriva Oţelului Galaţi.