Gloria Buzău, a treia victorie în Bulgaria!

Gloria Buzău a câștigat și cel de-al treilea amical din Bulgaria, de la Nisipurile de Aur, dar nu a avut viață ușoară, în fața formației Chernomorets Balchik, formație din divizia a treia bulgară. La pauză, formația lui Adrian Mihalcea a fost condusă, dar în repriza a doua a marcat de trei ori și s-a impus cu 3-1.
Bulgarii au marcat pentru 1-0 în finalul primei reprize, chiar la ultima fază. Adrian Mihalcea a făcut mai multe modificări la pauză și a reușit să îmbunătățească jocul de atac al echipei buzoiene, care a punctat de trei ori la rând. A egalat, 1-1, Răzvan Greu, în minutul 52, după care Gloria Buzău a preluat conducerea în urma reușitei lui Valentin Munteanu, din minutul 70. Scorul final a fost stabilit în ultimele cinci minute ale timpului regulamentar, când Valentin Alexandru a punctat și el.
Gloria Buzău mai are programat un singur amical în cantonamentul de la Nisipurile de Aur, pe 10 februarie, cu Cherno More Varna, formație din prima ligă bulgară.