Gloria Buzău nu-şi mai revine: a pierdut şi la Bacău şi e ultima clasată!

Gloria continuă să sufere în noul campionat. Fotbaliştii buzoieni au contabilizat sîmbătă un nou eşec, al treilea în 4 etape, fiind învinşi cu 0-1 de SC Bacău, rezultat în urma căruia, e drept, şi cu un meci mai puţin disputat, au coborît pe ultima poziţie a clasamentului! La Bacău, Gloria a încasat unicul gol încă din minutul 3, la o fază la care a acuzat o poziţie de ofsaid, iar pînă la sfîrşit n-a reuşit să-şi creeze nici o ocazie clară de a marca. Antrenorul Viorel Ion a folosit în partida de la Bacău următoarea formulă de echipă: Sîrbu – Chivu, Dăniţă, Vlaicu (43 Ghinea), Dino Eze (55 Burlacu) – Bobe, Dedu – N. Popescu, Răduca (68 Cl. Dumitrescu), Danciu – Pălimaru. Gloria va disputa următorul meci miercuri după-amiază, de la ora 17.00, restanţa cu Ceahlăul Piatra Neamţ.Gloria continuă să sufere în noul campionat. Fotbaliştii buzoieni au contabilizat sîmbătă un nou eşec, al treilea în 4 etape, fiind învinşi cu 0-1 de SC Bacău, rezultat în urma căruia, e drept, şi cu un meci mai puţin disputat, au coborît pe ultima poziţie a clasamentului! La Bacău, Gloria a încasat unicul gol încă din minutul 3, la o fază la care a acuzat o poziţie de ofsaid, iar pînă la sfîrşit n-a reuşit să-şi creeze nici o ocazie clară de a marca. Antrenorul Viorel Ion a folosit în partida de la Bacău următoarea formulă de echipă: Sîrbu – Chivu, Dăniţă, Vlaicu (43 Ghinea), Dino Eze (55 Burlacu) – Bobe, Dedu – N. Popescu, Răduca (68 Cl. Dumitrescu), Danciu – Pălimaru. Gloria va disputa următorul meci miercuri după-amiază, de la ora 17.00, restanţa cu Ceahlăul Piatra Neamţ.