Nimic de făcut: Dacia Brăila – Gloria 2-0!

Nimic de făcut: Dacia Brăila – Gloria 2-0!Cînd părea să fi scos capul la lumină după victoria cu CS Baloteşti, cu o etapă în urmă, venită după 3 rezultate umilitoare, Gloria a capotat din nou. De data aceasta, şi cu un mic „ajutor” din partea Federaţiei, care a fixat pentru vineri la prînz, înaintea meciului pe care fotbaliştii buzoieni îl aveau de disputat a doua zi, la Brăila, primele audieri în dosarul în care sînt suspectaţi că ar fi trucat meciuri pentru cîştiguri la pariuri. Cu 8 jucători cărora numai la antrenamente sau la fotbal nu le-a fost gîndul, ba şi reveniţi la Buzău pe la 12 noaptea, Gloria a încercat să dea o replică cît de cît consistentă brăilenilor. Golul marcat rapid de Alexandru Muscă, în minutul 2, nu i-a debusolat pe oaspeţi, dar nici bine nu le-a făcut. Au încercat să revină în joc, au şi ratat cîteva ocazii prin Agache, Danciu şi Nini Popescu, pentru ca a doua reuşită la Brăilei, cu 4 minute înainte de final, să pună definitiv capăt meciului. Gloria rămîne totuşi pe locul 9 în clasament, cu 10 puncte, la 9 distanţă de locurile de play-off, cu o etapă înaintea finalului sezonului regulat. Echipa buzoiană va disputa următorul meci în rundă intermediară miercuri, de la ora 14.00, pe stadionul din Crîng, împotriva Farului Constanţa.