Buzăul propune un nou campion la tenis de masă!

Școala buzoiană de tenis de masă produce noi campioni. De această dată este vorba despre un puști de numai 10 ani, de la Liceul cu Program Sportiv din Buzău, Teodor Moiseanu, care a devenit campion național la dublu și vicecampion la simplu, la competiția rezervată juniorilor III, desfășurată zilele trecute la Câmpulung.

La dublu, Teodor Moiseanu a câștigat medalia de aur, făcând pereche cu un junior de la CSM Cluj. La simplu, buzoianul a obținut medalia de argint, devenind vicecampion național. Teodor este antrenat de Iulian Soare și Bogdan Ionescu.

Tot la competiția de la Câmpulung, un alt junior buzoian, Pavel Teodoru de la Clubul Sportiv Muncipal Buzău, s-a clasat pe locul III, la proba de dublu masculin.

Campionatul Național Individual pentru juniroi III, cu vârste de 9-10 ani, a avut loc la Câmpulung între 9-11 septembrie.