Egal obținut de selecționata Buzăului în partida cu reprezentanta regională a Angliei

Selecționata AJF Buzău a întâlnit miercuri seara, pe stadionul ,,Gloria”, reprezentanta regională a Angliei, în turneul preliminar UEFA Regions`Cup. Meciul a fost unul plin de faze de joc spectaculoase, de o parte și de alta a terenului. Tricolorii au început partida foarte hotărâți, ratând mai multe ocazii de a deschide scorul. Primul gol a fost înscris în minutul 33, de Babageanu. La pauză, selecționatei AJF Buzău a intrat în avantaj, iar în minutul 62 Vișteanu înscrie al doilea gol pentru tricolori.

După numai 17 minute, reprezentanta Angliei a revenit și mai apoi a egalat, transformând două lovituri de la 11m, Rose în minutul 79 și Ballemy în prelungirile partidei. AJF Buzău întâlnește reprezentanta regională a Slovaciei, în meciul decisiv pentru calificarea la turneul final. Ultima partidă va avea loc sâmbătă, 22 septembrie, de la ora 17:00, pe stadionul Gloria din Buzău. Iată care este clasamentul competiției după cele două meciuri disputate de selecționata Buzăului: