Fotbaliștii Gloriei Buzău învinși acasă, de CS Mioveni

de Stiri Buzau Media

Gloria Buzău, ocupanta locului I în primele 4 etape ale Ligii a II-a  a întâlnit acasă pe CS Mioveni. Meciul s-a încheiat cu înfrângerea elevilor lui Ilie Stan, după golurile înscrise de oaspeți. Scorul final a fost 0-2, iar după această înfrângere Gloria Buzău a fost detronată de echipa care îi ia locul – CS Mioveni. Primul gol al partidei venit în minutul 17, când Anghelina centrează de pe dreapta, Valentin Balint apare la colţul scurt şi reia cu capul în plasa echipei buzoiene. La pauză, scorul arăta 1-0 pentru CS Mioveni, iar Gloria Buzău a ratat cea mai mare ocazie de a egala în minutul 56. Fotbaliștii buzoieni primesc penalty la un fault în careu al lui Beţa asupra lui Vîlsan, care pătrunsese pe dreapta. Valentin Alexandru trage puternic în stânga portarului care plonjase în colţul opus, însă mingea loveşte bara şi sare mult în dreapta. Oaspeții măresc diferența pe tabela de marcaj în ultimele minute de prelungiri ale partidei, prin Simon Măzărache care înscrie din careu, după un contraatac şi o pasă primită de la Massaro.