Gloria Buzău, o nouă victorie spectaculoasă în amicale!

Sursa foto: Arhivă

O nouă victorie pentru Gloria Buzău în cantonamentul de la Poiana Brașov. Formația lui Cristian Pustai s-a impus cu scorul de 3-2, într-un meci test disputant, ieri, cu Concordia Chiajna, la o zi după ce buzoienii au trecut cu 4-0 de nou-promovata Oțelul Galați.

După prima repriză rezultatul a fost egal, 1-1. Scorul a fost deschis de Gloria Buzău, care a punctat relativ repede, în minutul 11, prin Ariel Lopez. Trupa ilfoveană, antrenată de Ianis Zicu, a restabilit egalitatea în minutul 30, grație unei lovituri de la 11 metri. Pentru Concordia Chiajna a marcat Paul Pațurcă, jucător care în această vară a plecat chiar de la Gloria Buzău.

Meciul părea că se va îndrepta către un rezultat de egalitate, pentru că ultimele trei goluri s-au marcat într-un interval de trei minute. Concordia Chiajna a trecut pentru prima dată în avantaj în minutul 85, când a punctat Ndiaye. A urmat o desfășurare incredibilă a situației, Gloria Buzău punctând în minutele 87 și 88, prin același Ariel Lopez și Dinko Trebotic.