fbpx

Gloria Buzău, o nouă victorie spectaculoasă în amicale!

O nouă victorie pentru Gloria Buzău în cantonamentul de la Poiana Brașov. Formația lui Cristian Pustai s-a impus cu scorul de 3-2, într-un meci test disputant, ieri, cu Concordia Chiajna, la o zi după ce buzoienii au trecut cu 4-0 de nou-promovata Oțelul Galați.

După prima repriză rezultatul a fost egal, 1-1. Scorul a fost deschis de Gloria Buzău, care a punctat relativ repede, în minutul 11, prin Ariel Lopez. Trupa ilfoveană, antrenată de Ianis Zicu, a restabilit egalitatea în minutul 30, grație unei lovituri de la 11 metri. Pentru Concordia Chiajna a marcat Paul Pațurcă, jucător care în această vară a plecat chiar de la Gloria Buzău.

Meciul părea că se va îndrepta către un rezultat de egalitate, pentru că ultimele trei goluri s-au marcat într-un interval de trei minute. Concordia Chiajna a trecut pentru prima dată în avantaj în minutul 85, când a punctat Ndiaye. A urmat o desfășurare incredibilă a situației, Gloria Buzău punctând în minutele 87 și 88, prin același Ariel Lopez și Dinko Trebotic.

Intră in comunitatea BuzăuMedia! Află în timp real când publicăm un articol nou pe site, direct de pe Facebook și YouTube.