Gloria Buzău, remiză cu Dinamo, în Crâng

Gloria Buzău a remizat, într-un amical jucat sâmbătă, cu Dinamo. Partida a avut loc pe stadionul din Crâng și s-a terminat la egalitate, scor 2-2. La pauză rezultatul a fost tot unul de egalitate, 1-1.

Scorul a fost deschis de către dinamoviști, care au marcat prin Șerban, din pasa decisivă a lui Gabriel Moura. Fundașul stânga a ajuns în careu și a șutat puternic, la colțul lung, de la aproximativ 14 metri.

Gloria a revenit pe tabelă în urma unui corner, atunci când Ariel Lopez a profitat de o eroare a portarului Ștefan Fara, care a ieșit greșit pe centrare.

După pauză, dinamoviștii au preluat, din nou, conducerea. Cristian Delciu a pasat lui Dani Iglesias, pe care l-a lăsat singur cu portarul, iar ibericul a înscris. Bucureștenii au fost, însă egalați, de Alexandru Boiciuc, care a profitat de încă o greșeală a lui Ștefan Fara, ieșit haotic la marginea careului.

Cele două formații s-au întâlnit și în campionat, iar buzoienii s-au impus cu 2-1. Gloria urmează să joace în etapa cu numărul 15, vineri, 25 noiembrie, în Crâng, cu Concordia Chiajna.

Intră in comunitatea BuzăuMedia! Află în timp real când publicăm un articol nou pe site, direct de pe Facebook și YouTube.