Handbal Club Buzău, înfrângere în ultimele secunde!

Zi nefastă, vineri seară, pentru Handbal Club Buzău, în Sala Apollo din Capitală. Formația buzoiană a părăsit terenul învinsă de CSM București, cu un gol înscris în ultimele secunde și după un început de meci în care și-a dominat clar adversara.

Buzoienii s-au desprins rapid pe tabelă, iar la pauză avantajul lor era firesc: 17-12. Nici la reluarea partidei situaţia n-a fost diferită, ba, mai mult, echipa buzoiană s-a desprins la un incredibil 24-15, în minutul 39! Din acel moment, portarul CSM a avut niște intervenţii fabuloase, care au afectat serios moralul şi elanul Buzăului. Au fost, mai întâi patru goluri consecutive pentru CSM București, pentru ca mai apoi, la 26-20 pentru buzoieni în minutul 50, bucureştenii să înscrie de 7 ori la rând în 9 minute!

Handbal Club Buzău a avut o tresărire şi a egalat la 27 prin Dumitrana, însă CSM a terminat partida în atac și a marcat golul victoriei cu 3 secunde înainte de final: 28-27!

În următoarea etapă, Handbal Club Buzău va întâlni, sâmbătă, în Sala Sporturilor, de la ora 18.00, formația CSM Vaslui.

Intră in comunitatea BuzăuMedia! Află în timp real când publicăm un articol nou pe site, direct de pe Facebook și YouTube.