Handbal Club Buzău, înfrângere în ultimele secunde!

de Stiri Buzau Media

Zi nefastă, vineri seară, pentru Handbal Club Buzău, în Sala Apollo din Capitală. Formația buzoiană a părăsit terenul învinsă de CSM București, cu un gol înscris în ultimele secunde și după un început de meci în care și-a dominat clar adversara.

Buzoienii s-au desprins rapid pe tabelă, iar la pauză avantajul lor era firesc: 17-12. Nici la reluarea partidei situaţia n-a fost diferită, ba, mai mult, echipa buzoiană s-a desprins la un incredibil 24-15, în minutul 39! Din acel moment, portarul CSM a avut niște intervenţii fabuloase, care au afectat serios moralul şi elanul Buzăului. Au fost, mai întâi patru goluri consecutive pentru CSM București, pentru ca mai apoi, la 26-20 pentru buzoieni în minutul 50, bucureştenii să înscrie de 7 ori la rând în 9 minute!

Handbal Club Buzău a avut o tresărire şi a egalat la 27 prin Dumitrana, însă CSM a terminat partida în atac și a marcat golul victoriei cu 3 secunde înainte de final: 28-27!

În următoarea etapă, Handbal Club Buzău va întâlni, sâmbătă, în Sala Sporturilor, de la ora 18.00, formația CSM Vaslui.