Metalul Buzău și CSM Rm. Sărat, noi victorii pentru șefia clasamentului

Seria a 2-a a Ligii a 3-a de fotbal este, în continuare, dominată clar de Metalul Buzău și CSM Rm. Sărat, echipe aflate, detașat, în fruntea clasamentului. După ce, vineri, în primul meci din etapa a 11-a, CSM Rm. Sărat a trecut cu 3-1 pe teren propriu de Sporting Lieşti, prin golurile marcate de Andrei Ignat, minutul 39, și Andrei Mateiciuc, minutele 50 și 85, respectiv Alexandru Stan, minutul 70, sâmbătă a fost rândul Metalului să-şi continue marşul trimfal.

Lidera clasamentului şi-a reluat prima poziţie, cedată pentru 24 de ore Râmnicului, şi a izbutit o victorie importantă pe terenul băcăuanilor de la Dinamo. Trupa lui Vali Stan s-a impus cu 2-0, cu câte un gol pe repriză marcat de Cristian Onţel, minutul 11, şi, respectiv, Nicolas Antone, minutul 51.

Într-o altă partidă a rundei, cea de-a treia echipă buzoiană din Liga a 3-a, Voinţa Limpeziş, nu a reușit nici o surpriză în deplasarea cu Unirea Braniştea, cedând cu 2-0.

În clasament Metalul Buzău conduce cu 28 de puncte, fiind urmată de CSM Rm. Sărat, 26 de puncte, și Aerostar Bacău, 21 de puncte.