Primul amical al verii pentru CSM Râmnicu Sărat: victorie cu 2-1!

de Stiri Buzau Media

Încep meciurile de verificare pentru echipele buzoiene din cel de-al treilea eşalon. Startul a fost dat de CSM Râmnicu Sărat care, sâmbătă, în primul test de la reluarea pregătirilor, i-a întâlnit pe teren propriu pe brăilenii de la Sportul Chiscani, foştii rivali din sezonul trecut. Râmnicenii au învins cu scorul de 2-1, victoria conturându-se abia pe final. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 65, gazdele au egalat, prin Mihalache, în minutul 89, pentru ca, în al treilea minut al prelungirilor, chiar antrenorul Marius Tîrîlă să stabilească scorul final. SCM Gloria, care abia şi-a reluat pregătirile după scurta vacanţă ce a urmat promovării în Liga a 3-a, urmează să-şi definitiveze programul în aceste zile, în timp ce Metalul a fost nevoită să-şi anuleze testul programat pentru sâmbătă, cu Dacia Unirea Brăila, din cauza situaţiei incerte de la clubul brăilean.