fbpx

Un egal liniștitor pentru Gloria, în crâng

Gloria Buzău a terminat la egalitate confruntarea pe care a disputat-o, ieri, pe teren propriu, în cadrul play-out-ului Ligii secunde de fotbal. Partida SCM Gloria Buzău – Unirea Slobozia s-a încheiat 0-0, la capătul unei partide cu multe ocazii de gol.

Echipa ialomițeană a atacat din primul minut, iar Gloria s-a mulțumit să se apere și să joace cartea contraatactului. Cea mai mare ocazie a primei reprize a aparținut buzoienilor, cu un minut înainte de intrarea la cabine.

În a doua repriză, jocul a fost ceva mai animat, jucătorii lui Ilie Stan ieșind la joc și reușind să-și creeze câteva situații favorabile. Gloria putea deschide scorul pe final, în minutul 82, dar Balgiu a reluat cu capul în transversală, în urma unui corner. Ialomițenii au ratat, de asemenea, șansa de a înscrie, în minutul 88.

În urma egalului de ieri, Gloria Buzău a scăpat de emoțiile retrogradării, avînd șanse minime de a ajunge în zona “nisipurilor mișcătoare”.

Etapa viitoare, buzoienii vor merge la Ploiești, pentru meciul cu Petrolul.

Intră in comunitatea BuzăuMedia! Află în timp real când publicăm un articol nou pe site, direct de pe Facebook și YouTube.