fbpx

Victorie mare pentru Handbal Club Buzău

Victorie spectaculoasă și extrem de prețioasă pentru Handbal Club Buzău. Jucătorii lui lui Pero Milosevic  au reușit să producă o mare surpriză, surclasând, cu 32 la 26, CSM București, o echipă cu pretenții la cupele europene.

Prima repriză a fost la discreția buzoienilor care au condus constant și distanțându-se în unele momente la 9 goluri pe tabelă. Avantajul detașat s-a păstrat și la pauză, atunci când tabela afișa un uluitor 19-11.

Bucureștenii au încercat din răsputeri să revină în meci, în repriza secundă, dar Handbal Club Buzău a menținut o diferență sigură pe tabela de scor. S-a încheiat 36-26, o victorie clară și extreme de prețioasă.

Pentru Handbal Club Buzău urmează o deplasare infernală, în Bucovina, pentru meciul cu Suceava. Buzoienii vor face o excursie de aproape 700 de kilometri dus-întors. În cazul unui rezultat bun, se poate spune, că în mare parte, ecuația retrogradării va fi rezolvată.

Intră in comunitatea BuzăuMedia! Află în timp real când publicăm un articol nou pe site, direct de pe Facebook și YouTube.