Victorie pentru CSM Râmnicu Sărat, eşec pentru Metalul. Amicalul Gloriei, contramandat

de Stiri Buzau Media

Seria meciurilor de verificare a continuat, ieri, pentru două dintre cele trei echipe buzoiene divizionare. Pe terenul sintetic din Crâng, în al doilea test al verii, Metalul a fost învinsă, scor 0-1, de colega de eşalon Sporting Lieşti. Un alt amical a fost cel dintre CSM Râmnicu Sărat şi nou promovata brăileană CS Făurei, care s-a disputat, ca şi cel din urmă cu o săptămână, tot pe „Municipalul” râmnicean. Dacă atunci scorul a fost 0-0, ieri s-au impus râmnicenii, scor 2-1 (1-0), prin golurile marcate de antrenorul-jucător Marius Tîrîlă, în minutul 39 şi atacantul Bogdan Bălan, în minutul 63, pentru oaspeţi punctând Bănel Nicoliţă, din penalty, în minutul 81. SCM Gloria ar fi trebuit să joace, tot ieri, la Ploieşti, cu Astra 2 Giurgiu, dar amicalul a fost contramandat. În aceste condiţii, fotbaliştii din Crâng vor disputa primul test al verii miercuri, în deplasare, cu Flacăra Moreni.